سینمای فانتزی

The Fantasy Film

کاترین ای.فوکس

مترجم

علی‌ ظفر قهرمانی‌نژاد

تعداد صفحات: 323
شابک: 9-28-7806-600-978
سال چاپ: 1395
نوبت چاپ: 1
قطع: رقعی
جلد: شومیز
قیمت: 25000 تومان
دریافت نمونه

|           کتاب سینمای فانتزی شرحی روشن و اقناع کننده از ژانر احیا شده و بسیار محبوب فانتزی به دست می‌دهد. فانتزی ژانری است که پژوهشگران غالباً آن را نادیده گرفته، در خور توجه جدی ندانسته‌‌اند. مشکل دیگر این ژانر طبقه بندی آن به واسطۀ آثاری است که غالباً شباهت چندانی با هم ندارند، در عین حال ژانرهایی چون وحشت و علمی‌تخیلی به شدت با آن مرتبط‌‌اند. موفقیت اخیر فیلم­های پر فروش و مستقل هالیوود علاقۀ منتقدان را به سینمای فانتزی برانگیخته و بحث در مورد ویژگی‌‌های منحصربه فرد ژانر فانتزی را رونقی دوباره بخشیده‌است.

|           کتاب سینمای فانتزی با شرح‌‌های عمیق تاریخی و انتقادی خود، حدود و ثغور فانتزی را در طول تاریخ و توسعۀ این ژانر مهم را در سینمای معاصر بررسی می‌کند. کتاب حاضر معرفی دقیق و روشنی است که فیلم‌‌های متنوعی را، از آثار کلاسیک اولیه‌‌ای چون جادوگر آز و هاروی تا آثار متأخری چون مرد عنکبوتی و شرک و مجموعه آثار پرفروشی چون ارباب حلقه‌‌ها و هری پاتر، در بر می‌گیرد و کتاب همراه مطلوبی برای دانشجویان و پژوهشگران است.

|           کاترین‌‌ای.فوکس استاد مطالعات رسانه و فرهنگ عامه در مدرسۀ ارتباطات نیدو آر ـ کوبین در دانشگاه «های پوینت» است. وی همچنین در سال 1998 کتاب قالب تهی کردن: اشباح، ارواح و فرشته‌‌ها در سینمای کمدی جریان اصلی را به طبع رسانده‌است.


اخبار و مقالات مرتبط با این کتاب: