قدرت فیلم

The Power of Film

هاوارد سوبر

مترجم

خشایار قشقایی

تعداد صفحات: 469
شابک: 3-35-6863-622-978
سال چاپ: 1399
نوبت چاپ: 2
قطع: رقعی
جلد: گالینگور
قیمت: 88000 تومان
دریافت نمونه

|      در کتاب قدرت فیلم، هاوارد سوبر، که بسیاری او را برجسته‌ترین استاد سینما در امریکا می‌دانند، با لحنی آموزگارانه و همزمان صمیمی، از الف تا یای فیلم را در قالب مدخل‌هایی موجز و پرمغز درس می‌دهد. کتاب حاضر به بررسی اصول و الگوهایی می‌پردازد که فیلم‌ها را محبوب و به‌یادماندنی می‌سازند و این اصول و الگوها مفید خواهند بود، هم برای کسانی که قصد فیلمسازی دارند و هم برای آن‌دسته از عاشقان سینما که می‌خواهند فیلم‌ها را بهتر بفهمند. هر مدخل این کتاب منحصربه‌فرد پیشاپیش الهام‌بخش و راهنمای چندیل نسل از بزرگترین فیلمسازان و نویسندگان هالیوود بوده است.

|      تک‌تک صفحات این کتاب حکیمانه و آزادی‌بخش مملو از فهم روشنی است که هاوارد سوبر از داستان‌گویی سینمایی دارد. و باید گفت بخش اعظم آن به نحوی حیرت‌انگیز خلاف چیزهایی است که به اصطلاح «همه می‌دانند»! این کتاب در یک کلام اثری ارزشمند و شایان توجه است. (فرانسیس فورکاپولا)

|      آنچه را که زمانی ارسطو برای درام انجام داد اکنون هاوارد سوبر برای فیلم انجام داده است. قدرت فیلم کتابی عمیق و موجز است و همزمان تجربۀ خواندنش نیز به نحوی معجزه‌آسا فرحبخش است. (دیوید کوپ، فیلمنامه‌نویس امریکایی)


اخبار و مقالات مرتبط با این کتاب:
جذابیت پنهان سینما